Nawierzchnie bezpieczne

ZOBACZ WIĘCEJ

NAWIERZCHNIE BEZPIECZNE

    Duży nacisk inwestorów stawiany na bezpieczeństwo obiektów rekreacyjnych i sportowych oraz obowiązujące w tym zakresie przepisy i normy, skłoniły nas do zamieszczenia w naszej ofercie nawierzchni bezpiecznych z wykorzystaniem systemów Shock Pad. Systemy te znajdują zastosowanie głównie jako zabezpieczenie placów zabaw, a także obiektów rekreacyjnych i sportowych typu ścianki wspinaczkowe, czy boiska.

 

    Oferowane przez nas systemy amortyzujące typu Shock Pad, zapewniają bezpieczeństwo na obiektach głównie dzieciom, minimalizują skutki upadku nawet do wartości HIC 3,1 m (Head Injury Criterion – kryterium urazu głowy powodowane upadkiem). Proponujemy funkcjonalne rozwiązania oparte na płytach wyprodukowanych z granulatu SBR lub EPDM. Dostępne są one w różnych kształtach, np. kwadratowe, prostokątne, trójkątne, typu puzzle, typu elastyczna kostka brukowa, w  bogatej palecie kolorów wraz z szeroką gamą akcesoriów i elementów uzupełniających, typu naroża, płyty boczne, elastyczne krawężniki, miękkie elementy piaskownicy, itp .

 

    Innym oferowanym przez nas systemem nawierzchni bezpiecznych typu Shock Pad są podkłady amortyzujące, dedykowane pod trawy syntetyczne, wykonane z wysokiej jakości pianki polietylenowej. Systemy te są elastyczne, zapewniają podobne wartości bezpiecznego upadku  jak płyty z gumowych granulatów - HIC do 3,1m. Maty, z uwagi na swoją specjalną budowę (pianka polietylenowa o zamkniętych porach), zapewniają pionowy, jak i poziomy drenaż wody i nie ma ryzyka, że mata będzie chłonąć wodę. W zależności od wymaganej absorpcji uderzenia, maty zestawia się w jednej lub dwóch warstwach, pokrytych trawą syntetyczną. Maty amortyzujące występują w różnych wymiarach, układa się je łatwo, a specjalny system łączników pozwala spinać je ze sobą. Można je również przycinać za pomocą ostrego noża. Dla wielu obiektów, typu place zabaw i boiska sportowe, nawierzchnia bezpieczna wykonana w kombinacji sztucznej trawy i podkładów amortyzujących przedstawia dużą wartość użytkową i estetyczną. Trawy przeznaczone pod place zabaw i boiska sportowe, jak i oferowane przez nas maty amortyzujące, cechuje duża trwałość i odporność na obciążenia.