Trawy syntetyczne

ZOBACZ WIĘCEJ

TRAWY SYNTETYCZNE

    Kompleksowo zaopatrujemy inwestycje we wszystkie komponenty potrzebne do wykonania nawierzchni ze sztucznej trawy wraz  z dostawą.

 

W ramach nawierzchni ze sztucznej trawy dostarczamy:
- trawy syntetyczne (producentów krajowych, jak i zagranicznych)
- piaski suszone do zasypu sztucznych traw
- granulaty SBR i EPDM (w tym z recyklingu) do zasypu sztucznych traw
- taśmy (fizelina)
- kleje
- panele rozsączające
- panele amortyzujące upadek (shock pads)
- folie
- geotkaniny

    Oferujemy szeroki wachlarz traw syntetycznych z podziałem na funkcje, które mają spełniać. Oprócz przeznaczenia, różnią się one od siebie cechami fizycznym, takimi jak struktura, wysokość, gęstość i rodzaj ułożenia włókien, a także wytrzymałością. W przypadku niektórych rodzajów występują w kilku kolorach. Wszystkie trawy syntetyczne posiadają wspólną zaletę, która niewątpliwie odróżnia je od trawy naturalnej, mianowicie niższe koszty utrzymania -  nie trzeba ich nawozić, podlewać, ani kosić. Są UV stabilne i utrzymują swój kolor przez całe lata. Oczywiście trawy syntetyczne o przeznaczeniu sportowym, intensywnie użytkowane, wymagają cyklicznych czynności serwisowych, co podyktowane jest warunkiem utrzymania gwarancji, są to jednak prace nieskomplikowane, które można wykonać we własnym zakresie bądź powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Zabiegi te polegają, w zależności od rodzaju trawy, głównie na uzupełnianiu piasku czy granulatu zasypowego oraz przeczesaniu włókien, ewentualnie wykonaniu drobnych napraw. W przypadku sztucznych traw o charakterze dekoracyjnym zabiegi pielęgnacyjne ogranicza się do sezonowego odkurzenia lub umycia trawy myjką wysokociśnieniową. Stosowanie się do zaleceń producenta wydłuża żywotność trawy do 10, a nawet kilkunastu lat. Oferowane przez nas trawy syntetyczne dzielimy na następujące grupy:

 

 Trawy sportowe dedykowane – wyspecjalizowane, np. do piłki nożnej, na korty tenisowe czy pola golfowe. Część z nich posiada stosowne certyfikaty, umożliwiające profesjonalne użytkowanie sztucznej nawierzchni zgodnie ze standardami, np. FIFA czy ITF.

 

Trawy multisportowe - mogą być wykorzystywane do kilku dyscyplin sportowych jednocześnie, np. piłki ręcznej, siatkówki, tenisa, koszykówki, mini piłki nożnej i powszechnie stosowane na szkolnych obiektach sportowych.

 

Trawy dekoracyjne – stanowiące doskonały element architektoniczny otoczenia, zarówno na zewnątrz obiektów, jak i wewnątrz. Trawy te z założenia imitują trawę naturalną, ze wszystkimi jej cechami, stanowiąc tym samym funkcjonalny dywan, przyjazny dla ludzkiej stopy, w miejscach, gdzie naturalna trawa nie występuje lub jej utrzymanie jest trudne.

 

    Proponowane przez naszą firmę trawy znajdują szerokie zastosowanie na różnego rodzaju obiektach sportowych, szkolnych, klubowych, przedszkolnych, rekreacyjnych, hotelowych, wystawienniczych, eventowych, a także w domach - na balkonach i tarasach.